Abstract:
На нинішньому етапі розвитку освіти ухвалення концепції Нової української школи перенесло поняття “педагогіки партнерства” зі світоглядних обширів у нормативну площину, адже НУШ діє саме на засадах педагогіки партнерства, в основі якої – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем. Школярі та педагоги, об’єднані спільними цілями та прагненнями, є добровільними та зацікавленими однодумцями, рівноправними учасниками освітнього процесу. Суспільна та педагогічна значущість проблеми зумовили вибір теми курсової роботи “Партнерська взаємодія вчителя з учнями в умовах Нової української школи”.
У І розділі розкрито сутність та зміст поняття “педагогіка партнерства”, обґрунтовано педагогічне партнерство як один із принципів НУШ; на основі психолого-педагогічної літератури з’ясовано засади співпраці педагогів та учнів в освітньому процесі.
У ІІ розділі описано актуальні форми та методи співпраці учнів початкових класів та вчителя, проаналізовано стан використання педагогами НУШ сучасних форм педагогіки партнерства. Визначено функції вчителя та учня в їхній співпраці.